fot. mswia.gov.pl

Szef MSWiA wyróżnił funkcjonariuszy służb

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił w środę 39 funkcjonariuszy służb. Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali pracownicy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak dziękował wyróżnionym za ich ofiarną postawę. Podkreślał, że dzięki niej Polacy czują się w naszym kraju bezpiecznie.

– Prawie 90 proc. Polaków mówi, że Polska jest krajem bezpiecznym. Jest to Państwa zasługą. Dziś gratulowałem i dziękowałem bohaterom – bo tak można o Państwu powiedzieć: bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświęcić własne zdrowie i życie, żeby ratować innych. To jest  wielka wartość. To jest postawa godna wyróżnienia i godna zapamiętania. Społeczeństwo polskie może na Państwa liczyć. Swoimi czynami dowiedliście Państwo, że stoicie na straży bezpieczeństwa, na straży zdrowia, życia i mienia obywateli naszego kraju – mówił minister Błaszczak.

Odznaczenia za ratowanie zdrowia i życia innych osób otrzymało 11 policjantów, 7 strażaków i jedna funkcjonariuszka Straży Granicznej. Nagrody finansowe odebrało natomiast 20 funkcjonariuszy.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. dwaj policjanci z Lubiechowa w woj. pomorskim. Przeprowadzona przez nich akcja pozwoliła uratować życie 18-latki topiącej się w jeziorze.

Medalem za Ofiarność i Odwagę odznaczono też funkcjonariuszkę Straży Granicznej, która zauważyła pożar domu wielorodzinnego w Miedniuszkach Wielkich w woj. warmińsko-mazurskim. Kobieta rozpoczęła ewakuację mieszkańców. Wśród nich był mężczyzna, którego wyniosła na zewnątrz.

RIRM

drukuj