fot. pl.wikipedia.org

Szczecin: W sobotę koronacja obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski

W sobotę w Bazylice św. Jana Chrzciciela odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. To w dziejach Szczecina pierwsza taka uroczystość. Koronacji przewodniczył będzie Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

O godz. 11.30 rozpocznie się Msza św., podczas której nałożone zostaną korony na obraz Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, poświęcone wcześniej przez Ojca Świętego Franciszka. Transmisja z wydarzenia w Radiu Maryja i TV Trwam.

Koronację poprzedziły gorliwe przygotowania duchowe do tego historycznego wydarzenia. Wierni uczestniczyli w 9-miesiecznej nowennie oraz Misjach Świętych.

Obraz został podarowany parafii przez ówczesnego Prymasa Polski ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieło jest trzecią wierna kopią Jasnogórskiej Ikony. Autor to prof. Leonard Torwirt, artysta, konserwator zabytków, dziekan Wydziału Malarstwa i Konserwacji na Uniwersytecie w Toruniu. Pierwsza kopia została zawieziona do Watykanu i ofiarowana papieżowi Piusowi XII, druga peregrynuje obecnie po naszej Ojczyźnie.

Uroczystego wprowadzenia i poświęcenia obraz Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski do Bazyliki dokonał w 1959 r. ks. bp Jerzy Stroba, biskup pomocniczy administracji apostolskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

RIRM/niedziela.pl

drukuj