fot. PAP/EPA

Strasburg gotowy na spotkanie młodzieży z Taizé

W Strasburgu trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego spotkania młodzieży organizowanego przez Wspólnotę z Taizé. Swą wizytę zapowiedziało 20 tys. młodych. Wszyscy znajdą schronienie w rodzinach, zarówno w samym Strasburgu, jak i w okolicy, również po niemieckiej stronie granicy.

Coś takiego, by wszyscy zostali ugoszczeni przez rodziny, nie zdarzyło się nam od wielu lat – powiedział organizator spotkania brat Benoît. Zaznaczył on, że swoje domy otworzyli na młodych chrześcijan również żydzi, muzułmanie i niewierzący. Echo tego ponadwyznaniowego otwarcia znalazło się również w programie spotkania. Przewidziano w nim bowiem dialog z głównym rabinem Strasburga oraz z imamem wielkiego meczetu.

Ewenementem jest liczna obecność Ukraińców. Będzie ich 2,5 tys. Będą drugą po Polakach najliczniejszą grupą narodową na tym spotkaniu. Swą wizytę w Strasburgu zapowiedzieli też ks. kard. Dominik Ducha oraz pastor Daniel Fajfr przewodniczący Ekumenicznej Rady Kościołów w Czechach, co potwierdzałoby przypuszczenia, że kolejne spotkanie może się odbyć w Pradze.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj