fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy „GetBack” domaga się zwiększenia liczby prokuratorów do tej sprawy

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy „GetBack” złożyło swoje postulaty w Kancelarii Premiera. Teraz poszczególne instytucje podlegające rządowi mają 30 dni na odpowiedź.

Członkowie stowarzyszenia spotkali się wczoraj w tej sprawie z dyrektorem Centrum Oceny Administracji Maciejem Tomczykiem. Poszkodowani wnioskowali m.in.: o wypracowanie rozwiązania umożliwiającego odliczenia części strat finansowych w ramach podatku PIT lub CIT.

Domagamy się także zwiększenia zespołu prokuratorów cywilnych, którzy mogliby zajmować się sprawami odszkodowawczymi – mówił Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy „GetBack”.

– W tym momencie wniosków do Prokuratury Krajowej wpłynęło w lutym ponad 220 i ta liczba ciągle wzrasta. Prokuratorów cywilistów, którzy potencjalnie mogą kierować wnioski o zapłatę do Sądu Cywilnego na korzyść poszkodowanego, jest obecnie trzech. To jest bardzo mała ilość prokuratorów przy takiej skali tego procederu. Nasze stowarzyszenie już wcześniej zwracało się do resortu sprawiedliwości i do Prokuratury Krajowej, aby ten zespół prokuratorów jak najszybciej zwiększyć o kolejne etaty prokuratorskie – powiedział Artiom Bujan.

Tymczasem sąd we Wrocławiu odroczył do 29 maja rozprawę dotyczącą zatwierdzenia układu spółki GetBack z wierzycielami.

Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Ten układ nie obejmuje jednak wszystkich poszkodowanych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl