Mamy pierwszy medal. Sylwia Bogacka wicemistrzynią olimpijską.

Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) zajęła drugie miejsce w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m.

To pierwsza finałowa konkurencja igrzysk w Londynie. Złoty medal zdobyła Chinka Yi Siling. Sylwia Bogacka wygrała eliminacje zdobywając 399 punktów. W finale prowadziła do siódmej z dziewięciu serii. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale na 10,8 pkt awansowała na drugie miejsce. Druga z Polek Paula Wrońska była 47. Do  tej pory Polka zdobyła  505,2 pkt. była lepsza o 0,7 pkt od Chinki Siling Yi. Brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu – 501,5.

Na łączny dorobek medalowy polskich sportowców składają się 62 złote, 81 srebrnych oraz 119 brązowych. W strzelectwie biało-czerwoni dotąd 12 razy stanęli na olimpijskim podium (4-3-5).

W tej dyscyplinie sportu Polka zdobyła po 12-letniej przerwie. W 2000 roku w Sydney Renata Mauer-Różańska triumfowała w konkurencji karabinku standard trzy pozycje. Cztery lata wcześniej zdobyła złoty medal w karabinie pneumatycznym 10 m.