fot. wikipedia

Spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej

Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un rozmawiali o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Do spotkania doszło we Władywostoku.

Przywitanie Kim Dzong Una w Rosji było wyjątkowo ciepłe. To pierwsze spotkanie Kim Dzong Una z Władimirem Putinem.

– Wierzę, że to spotkanie będzie bardzo przydatne w umacnianiu i rozwijaniu stosunków między dwoma krajami, które mają długą historię przyjaźni i tradycji. Uwaga świata skupia się na Półwyspie Koreańskim, więc będziemy mieli bardzo znaczący dialog, aby wspólnie ocenić politykę Półwyspu Koreańskiego – mówił Kim Dzong Un.

Według medialnych doniesień Kim Dzong Un będzie się starał o poparcie Rosji w staraniach o zniesienie nałożonych na Koreę Północną międzynarodowych sankcji. Przywódcy państw chcą pogłębiać współpracę gospodarczą.

– Jestem przekonany, że pańska wizyta dzisiaj w Rosji pomoże w lepszym zrozumieniu, jakimi sposobami możemy uregulować sytuację na Półwyspie Koreańskim, co możemy razem zrobić i co Rosja może zrobić, by wesprzeć odbywające się teraz procesy – podkreślił Władimir Putin.

Wcześniej Kim Dzong Un nie był w stanie porozumieć się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Kim Dzong Un stwierdził, że rozmowy z rosyjskim przywódcą były rzeczowe i dotyczyły kwestii interesujących obie strony.

TV Trwam News/RIRM

drukuj