SP przedstawi pakiet ustaw antykryzysowych

Jesienna ofensywa programowa będzie głównym tematem obrad zarządu krajowego oraz klubu parlamentarnego Solidarnej Polski, które zebrały się w piątek po południu w Kutnie. Podczas dzisiejszej konwencji programowej partia przedstawi pakiet ustaw antykryzysowych.

W Kutnie Solidarna Polska zaprezentuje też kandydata na premiera ponadpartyjnego rządu.

SP ma podczas sobotniej konwencji zaprezentować kilka projektów ustaw okołobudżetowych, które mają być – zdaniem ich autorów – „kołem ratunkowym” dla rządowego projektu budżetu na 2013 r.

– Jednym z głównych punktów programu Solidarnej Polski będzie zwolnienie emerytów i rencistów z podatku. Tych emerytów i tych rencistów, którzy otrzymują emerytury i renty w wysokości nie przekraczającej 1000 zł. Uważamy, że osoby które otrzymują tak niskie uposażenie, płacą od tego jeszcze podatek to jest absolutny skandal. Polskie państwo wreszcie powinno coś z tym zrobić. Jednocześnie zaprezentujemy bardzo szeroką ofertę dla polskich rodzin. Między innymi zwiększenie pomocy państwa dla rodzin wielodzietnych. Chcemy zrobić wszystko aby sprostać jednemu z największych wyzwań RP w XXI w. a mianowicie sprostanie kryzysowi – powiedział poseł Patryk Jaki, rzecznik prasowy SP.

Ponadto poseł Zbigniew Ziobro, przewodniczący SP zaznaczył, że – „Na konwencji programowej przedstawimy nasz punkt widzenia na sytuację, jaka ma miejsce w kraju, ocenimy przyczyny tej sytuacji i wskażemy nasze propozycje rozwiązań, które są niezbędne, aby pomóc milionom Polaków, którzy dzisiaj znajdują się w trudnej sytuacji z racji podwyżek cen i utraty pracy. W jego ocenie rząd PO-PSL nie stanął na wysokości zadania, a propozycje innych ugrupowań opozycyjnych na wyciągnięcie Polski z kryzysu nie wydają się wiarygodne. „Liczymy na merytoryczną i rzetelną rozmowę o Polsce.” – zaznaczył Ziobro.

Dodał, że pomysły SP mają na celu m.in. zmianę sposobu myślenia państwa. „Państwo powinno korzystać z możliwości uzyskiwania pieniędzy tam gdzie one są, a jednocześnie przekazywać te środki w obszary, gdzie są naprawdę potrzebne i paradoksalnie w ten sposób wpływać na poprawę koniunktury gospodarczej i wzrost popytu na rynku. Jeżeli dużo pieniędzy trafi na rynek to będą one pracować i tworzyć miejsca pracy” – powiedział Ziobro.

 

Wypowiedź Patryka Jakiego

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM/PAP

drukuj