fot. prezydent.pl

SOP odpowiada na doniesienia PAP: Nie było próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego przez Stefana W.

Nie było próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego – powiedział rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski. Odniósł się w ten sposób do nieoficjalnych informacji ze śledztwa, że Stefan W. chciał dostać się do siedziby głowy państwa. Podała je PAP.

Dementuję te informacje, bo nie było próby wtargnięcia na teren ochranianego przez nas obiektu. Dementujemy. Nie miało miejsca takie zdarzenie. Nie było próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego – podkreślił ppłk Bogusław Piórkowski.

Telewizja Publiczna podała, że gdańska prokuratura zwróciła się o zabezpieczenie materiałów z monitoringu. Informacje o planowaniu przez Stefana W. zamachu w Warszawie podała Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

Stefan W. miał zeznać, iż dzień po zwolnieniu z więzienia próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego, ale nie zdołał sforsować ogrodzenia i zrezygnował.  Przyjechał do stolicy, ponieważ – jak tłumaczył – „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”.

Mężczyzna w śledztwie nie chce odpowiadać na pytania, skąd miał nóż, którym zabił prezydenta Gdańska, ani jak znalazł się w jego pobliżu na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisała PAP.

Więcej [tutaj].

RIRM

drukuj