„Solidarność” wyjdzie na ulice!

Jeżeli sytuacja w Polsce się nie zmieni NSZZ Solidarność wyjdzie na ulice – zapowiedział przewodniczący związku, Piotr Duda.

We środę odbyło się spotkanie członków Komisji Krajowej „Solidarności” z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Głównym tematem rozmów był dialog społeczny w ramach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

– Dzisiaj raczej jesteśmy bliżej protestów niż dialogu. Padło kilka mniejszych i większych deklaracji, ale konkretów w nich nadal nie ma. My na razie robimy swoje. Jesteśmy zawsze gotowi na dialog, ale jest kilka rzeczy, które budzą niepokój np. zmiana w kodeksie pracy dotycząca wydłużonego okresu rozliczeniowego m.in. premier Piechociński głosował za tym rozwiązaniem. To jest dla nas rzecz kluczowa, o którą będziemy walczyć, będziemy wręcz toczyć o to wojnę. Zobaczymy, jak rozstrzygną się rozmowy dotyczące strajku generalnego na śląsku. Trwają w tej chwili referenda, powstały zespoły. Jeśli te zespoły nie wypracują jakichś kompromisowych rozwiązań po 11 marca poznamy datę strajku generalnego na śląsku – mówił Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ Solidarność.

Wypowiedź Marka Lewandowskiego:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

 

drukuj