fot. facebook.com

Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Wielką Niedzielę po raz pierwszy w Radomiu

Fundacja Wolne Miejsce, która w kilku miastach organizuje świąteczne spotkania dla osób samotnych, po raz pierwszy przygotowuje wielkanocne śniadanie w Radomiu. Odbędzie się ono w Wielką Niedzielę.

Organizatorzy podkreślają, że wielkanocne spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich osób samotnych i tych, które czują się samotne.

„Dla tych, którzy nie mają rodziny; dla tych, którzy spędzają święta samotnie, bo ich bliscy mieszkają gdzieś daleko” – wylicza koordynator akcji w Radomiu Zbigniew Ciesielski.

Dlatego śniadanie wielkanocne organizowane jest w Wielką Niedzielę.

„Chcemy ich zaprosić na święta, na to wolne miejsce przy stole, aby wspólnie świętować najbardziej radosny dzień w roku” – podkreśla założyciel fundacji Mikołaj Rykowski.

Na wielkanocnym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw: białego barszczu, jajek, wędlin, sałatek i ciasta. Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie kilkuset osób.

Gospodarzem Wielkanocy dla samotnych w Radomiu będzie Zespół Szkół Budowlanych. W przygotowania spotkania włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy. Uczniowie jednego z radomskich liceów wykonali świąteczne dekoracje. Będą też uczestniczyli w niedzielnym spotkaniu. O oprawę muzyczną zadba Kameralny Chór Mieszany im. biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej katedrze.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych odbywa się w Radomiu po raz pierwszy. Fundacja Wolne Miejsce zorganizowała już w tym mieście ubiegłoroczną Wigilię. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób. Śniadanie wielkanocne odbędzie się także w m.in. w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach i Koszalinie. W po świętach spotkanie wielkanocne planowane jest także w Mińsku na Białorusi.

PAP/RIRM

drukuj