Słonecznie i ciepło w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad Europą Wschodnią i Centralną nadal będzie dominował rozległy wyż z centrum nad Białorusią i zachodnią Rosją. Zachodnia część kontynentu będzie stopniowo dostawać się pod wpływ niżu z ośrodkami nad Atlantykiem.

Polska wciąż będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, a z południa będzie napływać ciepła masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Początkowo w części południowo-wschodniej i na Podlasiu mgły ograniczające widzialność lokalnie do 200 m. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na północnym wschodzie i na Podhalu, około 21 st. w centrum, do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim porywisty, w partiach szczytowych Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami na północnym wschodzie i wschodzie silne zamglenia, a na Mazurach i na Podlasiu mgła ograniczająca widzialność do 200 m i wtedy wzrost zachmurzenia do dużego. Na południu kraju, a zwłaszcza od Górnego Śląska i Małopolski po Podkarpacie, liczne i gęste mgły, ograniczające widzialność do 100 m, w rejonie mgieł zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 2 st. na Suwalszczyźnie, 7 st. w centrum, do 11 st. na Ziemi Lubuskiej i na zachodnim wybrzeżu. Na południowym wschodzie, w zagłębieniach terenu, spadki temperatury do 1 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj