PAP/Marcin Obara

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą wspólnie do wyborów parlamentarnych

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą wspólnie do wyborów parlamentarnych jako Lewica. Jutro ma być powołany wspólny sztab wyborczy.

Na wspólnej konferencji prasowej liderzy tych ugrupowań – Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg – poinformowali, że dogadali się, żeby wygrać z PiS-em. Zapowiedzieli też, że zaproszą do współpracy lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece i ruchy miejskie.

Poseł koła Wolni i Solidarni Jarosław Porwich w rozmowie z reporterem Radia Maryja ocenił, że koalicja partii lewicowych nie ma większych szans w wyborach.

– To są osoby – w mojej ocenie i w ocenie, mam nadzieję, większości społeczeństwa – w dużej mierze niewiarygodne. Myślę, że postulaty, które będą przedstawiać w swoim programie, są już realizowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy, który choćby w sprawach społecznych odnosi wielkie sukcesy na tym polu. Oczywiście, każdy może startować, ubiegać się, głosić różnego rodzaju programy, ale wiemy, że tutaj są byli PZPR-owcy oraz osoby, które reprezentują bardzo skrajne środowiska lewicowe – to nie spotka się z pozytywnym odbiorem społecznym – mówił Jarosław Porwich.

Przyjęta przed czterema laty formuła koalicji partii lewicowych, którą utworzyły SLD, Twój Ruch, PPS, Unia Pracy i Zieloni spowodowała, że lewica w ogóle nie znalazła się w Sejmie.

RIRM

drukuj