Fot. PAP

Skarbówka ściga za zaległy abonament RTV

Zły system związany z poborem zaległych opłat powoduje, że coraz więcej osób zmaga się z problemami finansowymi. Sprawa ta szczególnie dotyka osoby starsze i schorowane.

Poczta od kilku lat rozsyła im monity z żądaniem uregulowania zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Tymczasem dla osób starszych zajęcie emerytury z powodu zaległych opłat niejednokrotnie oznacza brak środków do życia.

Sprawę umorzenia zaległości finansowych podejmowali senatorowie PiS. Przygotowali projekt przewidujący abolicję zaległości w abonamencie. Jednak jak wskazuje senator Henryk Cioch, współautor projekt, senatorowie koalicji skutecznie sabotują projekt.

– My poruszyliśmy ten problem już dawno. Złożyliśmy stosowny wniosek, przygotowaliśmy projekt ustawy abolicyjnej. Niestety te prace przebiegają bardzo wolno. W przypadku ustawy o OFE, te prace toczyły się po prostu błyskawicznie. Odnoszę takie wrażenie, iż rządzącym nie zależy na tym, żeby ten problem rozwiązać – akcentował senator Henryk Cioch.

Zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych, zwolnione z obowiązku płacenia abonamentu miałyby być, m.in. osoby powyżej 75. roku życia, inwalidzi, niezdolni do pracy, bezrobotni a także emeryci o niskich świadczeniach.

RIRM

drukuj