fot. PAP/Jakub Kamiński

Senatorowie rozpoczną dziś dwudniowe posiedzenie izby

Senat rozpoczyna dzisiaj dwudniowe posiedzenie. Izba zajmie się m.in. ustawą o restytucji dóbr kultury oraz nowelizacją prawa dotyczącą zakładania przez internet spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ustawa o restytucji narodowych dóbr kultury ma ułatwić odzyskiwanie bezprawnie utraconych dóbr kultury, wyprowadzonych niezgodnie z prawem poza terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Kolejnym punktem obrad będzie nowela ws. ochrony przeciwpożarowej. Odtąd wszystkie środki, jakie wpływałyby od zakładów ubezpieczeń na cele związane z ochroną przeciwpożarową, będą rozdzielane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Sposób i tryb rozdziału środków określać będzie właściwy minister ds. wewnętrznych.

Senat zajmie się także ustawą o ratyfikacji Konwencji Rady Europy. Dotyczy ona zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi meczów piłkarskich i innych imprez sportowych. W porządku obrad znalazła się również nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu postępowania cywilnego oraz ustawy o KRS. Stanowi, że przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet, nie będzie można korzystać już ze „zwykłego” podpisu elektronicznego. Nowy podpis będzie musiał być kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem ePUAP. Senatorowie zajmą się również senackimi projektami nowelizacji ustaw o radiofonii i telewizji oraz drogach publicznych.

PAP/TV Trwam News/RIRM

drukuj