Senat o noweli ws. systemu oświaty

Senatorowie debatowali nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty, która znosi obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków. We wtorek ustawę w tej sprawie przyjął Sejm.

Zdecydowano, że dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę dopiero w wieku 7 lat, po rocznym obowiązkowym wychowaniu przedszkolnym w wieku lat 6.

Wiceminister edukacji Teresa Wargocka, która przemawiała w Senacie, powiedziała, że nowelizacja porządkuje bałagan i wycofuje pseudoreformę poprzedniego rządu.

– Ten projekt ustawy próbuje nie rozstrzygać, a dać wybór rodzicom. Myślę, że jest on bardzo mądry, demokratyczny i przemyślany. Nie zabrania się w nim rodzicom wysłać dzieci sześcioletnich do szkoły, nie ma obwarowań jakichkolwiek formalnych – tak jak było to w poprzedniej ustawie – nie ma przymusu dla rodziców dzieci sześcioletnich. Ci rodzice, którzy przez sześć lat wyrażali w milionowej masie swoje zdanie mogą dziecko sześcioletnie pozostawić w domu – mówiła wiceminister.  

Przywrócenie rodzicom prawa wyboru, czy dziecko rozpoczyna naukę w szkole w wieku sześciu czy siedmiu lat, zapowiedziała w sejmowym expose premier Beata Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl