Sędzia Robert W. z Wrocławia został zawieszony

Sędzia Robert W. z Wrocławia został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Ma to związek z podejrzeniami o kradzież sprzętu elektronicznego z jednego z marketów.

Sprawa wypłynęła w poniedziałek wieczorem, a następnego dnia wrocławska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo. W wyniku przeszukania domu i samochodu sędziego, odnaleziono duże ilości sprzętu elektronicznego – powiedział Bogdan Święczkowski.

– Ujawniono dodatkowy szereg różnego rodzaju sprzętów elektronicznych, tożsamych bym powiedział, z tymi sprzętami, które ujawniano w przepastnych kieszeniach płaszcza pana sędziego – wskazał Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy.

Teraz funkcjonariusze zajmą się wyjaśnieniem pochodzenia przedmiotów i ich przeznaczenia – dodał.

– Będziemy oczywiście wyjaśniać pochodzenie tych przedmiotów i działania, które podejmował później z tymi przedmiotami pan sędzia, bo nie sądzę, że kilkanaście urządzeń elektronicznych tego samego rodzaju miało służyć tylko i wyłącznie panu sędziemu – wskazał Bogdan Święczkowski.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro już wyraził ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Przypomniał, że to już kolejny raz w ostatnim czasie, gdy sędzia jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa. Niedawno w Krakowie zatrzymano panią prokuratur z Wrześni, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj