ŚDM przebiegają bez większych zakłóceń

Służby zapewniają, że Światowe Dni Młodzieży przebiegają bez większych zakłóceń i zagrożeń. W ciągu ostatnich 24-godzin odnotowano lot drona kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa, pojedyncze zatrucia pokarmowe i omdlenia.

Rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej mł. insp. Mariusz Ciarka zapewnił, że kolejna doba była spokojna.

Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogłyby w jakiś realny sposób zakłócić przebieg uroczystości. Przepływ czy dostawa energii odbywa się w sposób zaplanowany. Nie ma zakłóceń, jeżeli chodzi o łączność telefoniczną. Jeżeli chodzi o zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne również nie odnotowano żadnych zdarzeń. Żadnych incydentów, jeżeli chodzi o zdarzenia mające charakter bezpieczeństwa Papieża czy pielgrzymów, które nie byłyby przez nas przewidziane, i na które byśmy nie zareagowali – zaznaczył mł. insp. Mariusz Ciarka.

Policja ponowiła apel do osób, które posiadają drony, aby przestrzegali zakazu ich używania. Obowiązuje on w obszarze 100 km od Krakowa. Kolejny apel dotyczy natomiast pielgrzymów, by przychodzili wcześniej do swoich sektorów, ponieważ przy wejściu są poddawani szczegółowej kontroli.

Po południu w Krakowie Papież spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Wieczorem na krakowskich błoniach będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Następnie Papież spotka się z młodymi zgromadzonymi przed oknem na Franciszkańskiej 3.

Transmisję ze Światowych Dni Młodzieży przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj