fot. WOT/Facebook

Ruszyła strona internetowa Wojsk Obrony Terytorialnej

W czwartek ruszyła oficjalna strona internetowa Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował resort obrony. Jej głównym celem ma być rekrutacja nowych osób do formacji oraz dostarczenie podstawowych informacji na jej temat.

Rzecznik prasowy WOT ppłk Marek Pietrzak przekazał w rozmowie z PAP, że strona terytorialsi.wp.mil.pl powstała z myślą o osobach, które chciałyby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Pierwszą grupą docelową są ci, którzy chcieliby dołączyć do WOT i się czegoś więcej dowiedzieć. Drugą są sami >>terytorialsi<<, do których kierujemy tę stronę jako źródło podstawowych informacji” – dodał.

Według ppłk. Pietrzaka na stronie można dowiedzieć się m.in. „krok po kroku” jak przystąpić do formacji, przeczytać o tym jak wygląda szkolenie, a także poznać jej zadania oraz tradycję do której nawiązuje.

„Do tej pory nie było takiej strony, jeżeli chodzi o Siły Zbrojne. Jest ona bardzo intuicyjna, prosta, przyjazna i atrakcyjna dla odbiorcy” – podkreślił.

Dodał, że obok mediów społecznościach, witryna będzie „kolejnym kanałem komunikacji WOT ze społeczeństwem”. Zapewnił, że w przyszłości będzie ona rozbudowywana i wzbogacana o kolejne informacje.

Formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce rozpoczęło się na początku 2017 r. Koncepcja przewiduje sformowanie 17 Brygad Obrony Terytorialnej – dwóch w woj. mazowieckim i po jednej w pozostałych województwach. Obecnie w strukturach WOT pełni służbę blisko 8,5 tys. żołnierzy, z czego 18 proc. stanowią żołnierze zawodowi (mają oni stanowić nie więcej niż 10 proc. formacji).

Szkolenia ochotników prowadzone są obecnie w sześciu brygadach obrony terytorialnej. W styczniu wyznaczono dowódców kolejnych siedmiu brygad OT. W 2018 roku dowództwo WOT planuje przeszkolić ponad 17 tys. żołnierzy.

Docelowo Wojska Obrony Terytorialnej będą liczyły 53 tys. żołnierzy. W 2018 roku uruchomione zostanie Centrum Szkolenia WOT w Siedlcach.

PAP/RIRM

drukuj