Rusza internetowa telewizja Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce uruchamia internetowy kanał telewizyjny – Muzeum TV. Jak informuje „Nasz Dziennik”, telewizja internetowa może ruszyć już w nadchodzącym tygodniu.

W „Muzeum TV” będą emitowane przede wszystkim filmy o bohaterach podziemia niepodległościowego, informacje dot. historii i patriotyzmu oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Obecnie prace są w fazie testów – mówi Jacek Karczewski, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

– Testy na razie wypadają pozytywnie, tak więc myślę, że uda nam się zgodnie z założeniami w przyszłym tygodniu, może w ciągu dwóch tygodni uruchomić pierwszą transmisję na żywo. To jest telewizja tylko i wyłącznie online, myślę że skierowana przede wszystkim do ludzi zainteresowanych tym tematem. Na początku planujemy, że będzie to nadawane na żywo raz w tygodniu, w zależności od różnego rodzaju możliwości (…) godzina, dwie – ile, to jeszcze jest ustalane. Mam nadzieję, że zainteresowanie takim kanałem spowoduje to, że będziemy poszerzać zarówno emisję czasową, jak i częstotliwość prezentowanych programów – mówi Jacek Karczewski.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ma zostać otwarte 1 marca 2018 r., w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W najbliższym czasie Muzeum ma ogłosić przetargi i konkursy na ekspozycję stałą.

RIRM

 

drukuj