fot. flickr.ocm

Rolnicy zablokują dziś Ministerstwo Rolnictwa

Dziś mija 12. dzień od rozpoczęcia akcji protestacyjnej rolników przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Od godz. 12. gospodarze zrzeszeni w OPZZ będą okupowali wejście do budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Niewykluczone, że protesty zostaną zawieszone na czas wiosennych prac polowych. Decyzja ma zapaść dziś po południu – mówi Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ.

– O godz. 11. rolnicy zbierają się pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od godz. 12. zablokowane będzie przejście od Biura Przepustek – do godz. 16 nikt nie wejdzie, ani nie wyjdzie. Niewykluczone, że na wiosnę trzeba będzie zrobić przerwę, bo rolnicy muszą wyjść w pola i poobsiewać, natomiast 15 jest w Warszawie zjazd OPZZ. Do tego czasu na pewno będą zbierane podpisy pod wnioskiem o odwołanie Marka Sawickiego z funkcji ministra – informuje Sławomir Izdebski.

W dalszym ciągu minister rolnictwa Marek Sawicki nie spełnił postulatów protestujących. Gospodarze chcą dopłat do produkcji mleka i mięsa, a także ochrony polskich ziem przed wykupem przez obcokrajowców.

W ubiegłym tygodniu rolnicy z OPZZ weszli na tory, blokując ruch na międzynarodowej trasie. Od dłuższego czasu blokują także drogi wojewódzkie.

RIRM

drukuj