fot. twitter.com/mf_gov_pl

Resort finansów pomaga w rozliczeniu deklaracji podatkowych PIT

Specjaliści z Ministerstwa Finansów dziś do godziny 13:00 i za tydzień w czwartek będą telefonicznie pomagać w rozliczeniu deklaracji podatkowych PIT za 2017 r.

Jednocześnie resort przypomina, że do 16 kwietnia można wysłać PIT-WZ. Pozwoli to urzędowi skarbowemu rozliczyć PIT za podatnika na podstawie danych, które posiada. Według fiskusa to „najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów”.

Jeszcze przez dwa tygodnie – do końca kwietnia – każdy z nas może przekazać swój 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego; wśród nich jest Fundacja „Nasza Przyszłość”.

Środki z tego tytułu to pomoc m.in. w organizacji warsztatów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej dla młodzieży, a także wsparcie edukacji młodego pokolenia – przypomina Lidia Kochanowicz–Mańk, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis. [czytaj więcej]

– Realizujemy badania o Polakach, którzy narażali życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej. Realizujemy bardzo piękny i ważny cel dla Polaków. Ta kwestia przez lata była odsuwana na dalszy plan. O Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej się nie mówiło. Jednak bardzo ważne jest, abyśmy o nich pamiętali i przekazywali tę wiedzę dzieciom i młodzieży – (tym), którzy zastąpią nasze pokolenie w przyszłości. Ważne jest, skąd się wywodzimy, jakie są nasze korzenie. Kręgosłupy i postawy muszą być kształtowane, bo jako Polacy mamy prawo podnieść głowę wysoko i nosić ją dumnie. Nie musimy wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami – wskazuje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Aby przekazać 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość”, należy wpisać  jej numer KRS: 0000091141.

Ministerstwo Finansów przypomina, że kolejny dyżur telefoniczny ekspertów odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia. Dyżury prowadzone są w ramach kampanii Szybki PIT. Resort finansów zaprasza ponadto do korzystania ze strony www.szybkipit.pl i profilu na Facebooku.

RIRM

drukuj