fot. flickr.com

RCB: w poniedziałek utonęły cztery osoby

W poniedziałek w Polsce utonęły cztery osoby, zaś w tym sezonie w wodzie zginęło 339 osób – poinformowało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które zaapelowało o rozsądek nad wodą.

„!! 20 sierpnia (poniedziałek) utopiły się kolejne 4 osoby!! Nie zapominajcie, że woda oprócz tego, że niesie ochłodę w upalne dni, jest niezwykle groźnym żywiołem. Dlatego pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa” – zaapelowało dziś na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dzień wcześniej, w niedzielę, utonęło siedem osób.

RCB po raz kolejny przypomniało m.in. o tym, by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu i zażywanie kąpieli wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach, strzeżonych przez ratownika. Centrum bezpieczeństwa zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Jak wynika z danych GUS, w roku ubiegłym policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

PAP/RIRM

drukuj