fot. Sara Prestianni/ Nasz Dziennik

Raport: w ciągu ostatniego roku liczba migrantów we Włoszech znacznie się zmniejszyła

We Włoszech przedstawiono raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba migrantów znacznie się zmniejszyła. Przybyłych do Włoch jest mniej o 140 tysięcy niż prognozowano na podstawie danych z poprzednich lat.

Mniej migrantów we Włoszech to oszczędność dla państwa. Z raportu wynika, że Włochy zaoszczędzą dzięki temu około miliarda euro rocznie. W dokumencie Instytutu Studiów ds. Polityki Międzynarodowej i włoskiej organizacji pozarządowej Cesvi podkreślono, że średni koszt utrzymania migranta przebywającego w ośrodku pobytu wynosi 36 euro dziennie.

Jeżeli liczba migrantów będzie nadal spadać, to kwota zaoszczędzonych pieniędzy wzrośnie do prawie 2 miliardów euro rocznie. W analizie „Migranci: wyzwanie integracji” pojawiły się dane wskazujące, że ponad połowie obywateli pochodzących z krajów spoza Unii Europejskiej, mieszkających we Włoszech, grozi ubóstwo. Wystarczy, że tylko jeden członek z rodziny nie jest Włochem, a już wtedy średni dochód roczny spada z 31 do 21 tysięcy euro – zauważono w analizie.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj