fot. tv trwam

Radom: W. Skurkiewicz otrzymał poparcie od kandydata na prezydenta z trzecim wynikiem w I turze

Niezależny kandydat na prezydenta Radomia Rafał Czajkowski, który w I turze uzyskał trzeci wynik, poparł w walce o ten urząd Wojciecha Skurkiewicza z PiS. Jego zdaniem, wybór Skurkiewicza na prezydenta Radomia będzie korzystny dla miasta.

Rafał Czajkowski – jako b. sekretarz miasta – jest w sporze sądowym z kontrkandydatem Skurkiewicza, prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, który wcześniej zwolnił go z pracy.

We wtorek Czajkowski, na którego w I turze zagłosowało 4628 osób (5,35 proc.), ogłosił że udziela poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował dziennikarzy, pierwszym powodem, dla którego to uczynił jest zwycięstwo PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Radomiu. PiS uzyskał 16 mandatów w 28-osobowej radzie, uzyskując większość.

„Jeżeli chcemy w mieście zgody i pracy na rzecz miasta, to już wyborcy określili ten skład i powiedzieli, jak ta rada powinna wyglądać, kto ma większość i kto powinien w tym mieście sprawować władzę” – powiedział Czajkowski. Według niego, wybór Skurkiewicza na prezydenta Radomia będzie korzystny dla miasta.

„Jest w stanie dać więcej dla Radomia, jest w stanie w Warszawie więcej załatwić, więcej przywieźć, więcej pomóc. Jest osobą, która jest rozpoznawalna i będzie w stanie wspierać nasze miasto” – tłumaczył Czajkowski.

Czajkowski to b. sekretarz radomskiego magistratu. W ub. roku został zwolniony z pracy przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, który – jak tłumaczył przed sądem pracy – stracił do swojego pracownika zaufanie ze względu na jego nielojalne zachowanie. Czajkowski m.in. skrytykował decyzję prezydenta dot. zwolnienia z pracy komendanta straży miejskiej; było to konsekwencją niewłaściwego zabezpieczenia marszu KOD, podczas którego doszło do bójki z udziałem Młodzieży Wszechpolskiej.

W II turze w Radomiu spotkają się Witkowski i Skurkiewicz. Na pierwszego głosowało w I turze 39 445 osób (45,47 proc.), na drugiego – 35 043 (40,39 proc.).

PAP/RIRM

drukuj