fot. flickr.com

Rada Ministrów zaopiniuje projekt dot. adopcji ze wskazaniem

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu zaopiniuje projekt, który ma ukrócić tzw. adopcję ze wskazaniem. Projekt zakłada, że adopcja ze wskazaniem byłaby możliwa jedynie w przypadku krewnych i powinowatych rodziców dziecka.

W pozostałych przypadkach konieczne będzie pośrednictwo ośrodka adopcyjnego.

Problem „adopcji ze wskazaniem” jest na tyle złożony, że jego rozwiązanie wymaga bardzo dogłębnego zbadania – mówi poseł PiS Barbara Bartuś.

– Może się okazać, że zmiany w prawie, czyli wskazania przy adopcji tylko dla członków rodziny, mogą doprowadzić do sytuacji, w której niewskazanie członka rodziny utrudni ją, ale tylko na takiej zasadzie, że stanie się to droższe, a złe sytuacje mogą dalej istnieć, tylko będą one ograniczone do ludzi bogatszych. Powinniśmy bardzo ostrożnie podchodzić do tych tematów. Tylko, czy na pewno ten projekt zabezpieczy dobro dzieci i ich przyszłość? Trzeba być naprawdę ostrożnym, żeby nie dochodziło do handlu dziećmi – zwraca uwagę poseł Barbara Bartuś.

Ministrowie podczas posiedzenia zajmą się także tezami do informacji szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-2015, którą Grzegorz Schetyna ma przedstawić podczas posiedzenia Sejmu w tym tygodniu

Kolejnym tematem będą Kontrakty Terytorialne dla 14. województw. Są to umowy zawierane pomiędzy rządem a samorządami, dotyczące finansowania kluczowych inwestycji.

RIRM

drukuj