fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Wielotygodniowe rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem

Wielotygodniowe rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem; to smutny finał – ocenił w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, dla PiS formuła startu opozycji w wyborach jest „bez znaczenia”, ponieważ ugrupowanie jest przygotowane do wyborów i zwycięży.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma do wyborów parlamentarnych idzie jako Koalicja Obywatelska (tworzona przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polską) poszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców.

Decyzję PO komentował szef klubu PO Ryszard Terlecki na konferencji prasowej.

„Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach bardzo pasjonującego serialu pt. >>tworzymy koalicję<<, skończyło się to politycznym blamażem” – ocenił wicemarszałek Sejmu.

„Żadnej koalicji nie ma, Koalicja Obywatelska idzie sama z obywatelami, którzy dostaną jakieś gorsze miejsca. Zobaczymy, co to za obywatele i co to za miejsca. Jednym słowem takie wrażenie, że Polska czeka na wynik tych wielotygodniowych rozmów, kończy się smutnym finałem, rozmowy do niczego nie doprowadziły i partie idą osobno” – dodał.

„Czy to jest dobra wiadomość, czy nie? Dla nas to raczej bez znaczenia, jesteśmy przygotowani na każdy wariant, mamy program, mamy liderów list, jutro będziemy rozmawiać już o szczegółach” – wskazywał Ryszard Terlecki.

Zaznaczył, we wtorek Komitet Polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze.

„Jesteśmy przygotowani do wyborów, zwyciężymy” – dodał wicemarszałek Sejmu.

PAP/RIRM

drukuj