fot. PAP/Jakub Kamiński

R. Bochenek: Polska jest tygrysem ekonomicznym w UE; rząd prowadzi skuteczną politykę

Polska jest tygrysem ekonomicznym w Unii Europejskiej; rząd prowadzi politykę skuteczną, która przynosi wymierne efekty – podkreślił dziś rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik poinformował dziś na konferencji prasowej, że w okresie styczeń – luty 2017 r. dochody z VAT były wyższe o 9,6 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

To efekt bardzo skutecznej polityki, którą prowadzi rząd Beaty Szydło, pakietu paliwowego, jednolitego pliku kontrolnego czy wielu innych działań, które podejmujemy po to, aby polska gospodarka rzeczywiście się rozruszała, byśmy rzeczywiście byli liderami w kwestiach gospodarczych w całej Unii Europejskiej” – powiedział rzecznik rządu.

Jak zaznaczył, dzięki skutecznej polityce rządu, „Polska rzeczywiście jest takim tygrysem ekonomicznym w Unii Europejskiej”.

Polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości jest polityką skuteczną i przynoszącą konkretne, wymierne efekty” – dodał Rafał Bochenek.

Mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych, produkcja w przemyśle wzrosła o kilka procent, eksport wzrósł o ponad 20 proc., biorąc pod uwagę poprzednie lata. Efekty są, (mamy) najniższe bezrobocie” – przekonywał R. Bochenek.

Jak ocenił rzecznik, działania rządu są jednoznacznie i w sposób wymierny odczuwalne przez polskich podatników.

 

PAP/RIRM

drukuj