Przed Kancelarią Premiera trwa pikieta pocztowej „Solidarności”

Przed Kancelarią Premiera w Warszawie trwa pikieta pocztowej „Solidarności”. To skutek nieudanych rozmów z zarządem Poczty Polskiej w sprawie podwyżek. Związkowcy domagają się między innymi wzrostu pensji o 500 zł brutto.

Spółki, która – jak podaje „Rzeczpospolita” – po raz pierwszy od lat poniesie straty na usługach powszechnych, nie stać na takie podwyżki. Oznaczałyby one ponad 600 mln zł dodatkowych kosztów w skali roku.

Poczta zapewnia jednak, że firma dalej planuje cykliczne przeznaczanie co roku określonych kwot na wzrost płac. Podwyżki mają być związane z jakością pracy i terminowością. Spółce nie udało się jednak porozumieć ze związkowcami.

W petycji kierowanej do premiera zwracamy uwagę na kilka kwestii – wskazuje Bogumił Nowicki, przewodniczący pocztowej „Solidarności”.

– Kwestie dotyczące spraw wewnętrznych związanych z zarządzaniem Pocztą Polską, czyli brak naprawy strukturalnej i organizacji przedsiębiorstwa i oczywiście kwestia podwyżek wynagrodzeń. Obecny zarząd stwierdził w trakcie wcześniejszych rozmów, że pieniędzy nie ma i nie będzie. My uważamy, że pieniądze są i może być ich więcej, jeśli Poczta Polska będzie właściwie zarządzana. Druga sprawa adresowana do premiera to właściwe podejście państwa polskiego do Poczty Polskiej – mówi Bogumił Nowicki.

Protest pocztowej „Solidarności” ma potrwać do godz. 15.00. Związkowcy chcą podczas niego wyrazić swoje niezadowolenie z wysokości wynagrodzeń i – jak wskazują – braku należytej pomocy państwa dla ich firmy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl