fot. PAP/EPA

Protest w Szczecinie ws. elektrowni

W Szczecinie trwa akcja protestacyjna przeciwko wycofaniu się przez PGE z inwestycji w Elektrownię Dolna Odra. Wczoraj zachodniopomorska „S” rozstawiła miasteczko namiotowe.

Także w Czarnowąsach stanęło miasteczko namiotowe, gdzie odbyła się debata poświęcona elektrowni „Opole” oraz energetyce. Dramatyczna sytuacja jest również w elektrowni Turów. PGE wycofało się z rozbudowy tych inwestycji energetycznych.

– Opole, Turów i Dolna Odra w Szczecinie – to jest część tej decyzji PGE. Byliśmy w Opolu i tam protestowaliśmy przeciwko tej decyzji. Będziemy protestować w Szczecinie i też będziemy się opowiadać za tym, żeby tamta elektrownia się rozbudowywała i rozwijała, żebyśmy nie musieli importować energii elektrycznej z Niemiec – powiedział Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa i Energetyki NSZZ „S”.

W Szczecinie zaplanowano konferencję na temat energetyki. Podczas spotkania  zostanie poruszony problem odpowiedzialności za energetykę w Polsce.

– Będą spotkania, będzie konferencja na temat energetyki. Specjaliści będą rozmawiać jakie skutki przynosi decyzja zarządu PGE w sprawie budowy lub rozbudowy trzech elektrowni. Będziemy również mówić kto właściwie kieruje energetyką i rozwojem energetyki w Polsce skoro projekt rządowy przewiduje rozwój energetyki i budowę nowych bloków – podkreśla Kazimierz Grajcarek.

RIRM

drukuj