Protest przeciwko prześladowaniu obrońców życia

Dziś w Warszawie przed ambasadą francuską o godz. 18 rozpocznie się protest przeciwko prześladowaniu obrońców życia we Francji. Polacy w ten sposób solidaryzują się z Francuzami, którzy stanęli w obronie rodziny i wolności głoszenia własnych poglądów.

Ostatnio przez Francję przetaczają się wielotysięczne, a nawet ponadmilionowe manifestacje, które są wyrazem zdecydowanego sprzeciwu wobec ustawy wprowadzającej dewiacyjne tzw. „małżeństwa homoseksualne”. Sprzeciw obrońców życia spotyka się ze wzburzeniem prezydenta Francois Hollande’a
i środowisk lewicowych. Policja na rządowe zlecenie dopuszcza się aktów agresji w stosunku do obrońców rodziny. Mnożą się przypadki inwigilacji, pobić i zatrzymań.

16 czerwca w Paryżu policja zatrzymała młodego francuza polskiego pochodzenia założyciela „Obserwatorów” – ruchu młodych na rzecz rodziny i tradycyjnego małżeństwa. Do zatrzymania doszło podczas pokojowego, ale niemającego zezwolenia władz, zgromadzenia – został otoczony, zatrzymany, a następnie brutalnie pobity przez policję. Sąd na podstawie policyjnego protokołu skazał go na 2 miesiące aresztu i 1000 euro grzywny.

Zatrzymanie wywołało falę oburzenia w Europie. Mnożą się apele o jego natychmiastowe uwolnienie. Dzisiejszy protest przed ambasadą w Warszawie organizuje Komitet Przeciwko Łamaniu Praw Człowieka i Rodziny we Francji.

RIRM

drukuj