Projekt geotermalny

Słowa dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Kochani!

Dzisiejsza Ewangelia jest o siewcy. Siewca wyszedł siać. Pamiętacie co powiedział do nas Ojciec Święty Jan Paweł II? Jesteście podobni do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać. Jeżeli pozwolicie, to chciałbym podzielić się z wami bardzo krótko. Pierwsze, nie byłoby tu nas gdyby nie Radio Maryja. Co by było gdyby Radia Maryja nie było? Co byłoby w Polsce? Ale co byłoby też z Polonią? Polska to jedno serce, dwie komory, Polonia i rodacy w kraju. Dziękujemy wam za to, że to Radio tworzycie, że pomagacie temu radiu, że wspieracie je swoją modlitwą, dobrym słowem, ze prostujecie myślenie, widzicie jaki jest walec idący przeciwko kościołowi, przeciwko Polsce, temu co polskie w naszym narodzie. Kto to robi? Jak myślicie? Nie słyszę… Media, ale ktoś ma te media i dlatego katolicy i Polacy powinni mieć swoje media. Dziękujemy wam za to, że to rozumiecie. Oby całą Polska zrozumiała, ale jak tu są tacy siewcy to może zrozumie, bo wy poniesiecie to dalej.

Dziękujemy wam za wspieranie Radia Maryja. Również dzisiaj przychodząc do Matki Najświętszej, bo to jest Jej Radio i pomagając Jej radiu, pomagamy Jej, żeby Jezus Chrystus doszedł do ludzi, doszedł do wszystkich ludzi. Dziękujemy, że pomagacie TV Trwam (…) Dziękujemy za wspieranie. Dziękujemy za to, że czytacie Nasz Dziennik. Dziękujemy, ze czytacie prasę katolicką, jest jej niewiele. Tutaj w Częstochowie jest siedziba Niedzieli. Dziękujemy, ze czytacie Niedzielę, że wspieracie Niedzielę. Może słyszeliście, redaktor naczelny Gościa Niedzielnego powiedział prawdę o życiu niedawni i grożą mu procesem. Powiedział to co powinien powiedzieć człowiek, katolik i kapłan. Potrzebne są media katolickie? Co będzie jak my nie będziemy mieli mediów katolickich, a więc w każdym katolickim i polskim domu przynajmniej jedno pismo katolickie (…)

Trzeba mieć dziennikarzy porządnych, dziennikarzy, którzy nie będą najemnikami, nie będą w tym gronie terrorystów medialnych, nie będą napadali. Jeżeli tu jesteście dzisiaj, ci którzy jesteście z innych, laickich pism, liberalnych, to prosimy was, zachowajcie się przynajmniej przyzwoicie. Nikt nie poprosił nas o akredytację, wiedzcie o tym, czyli nie poprosił o to, żeby mógł być tu z nami na naszym przyjęciu czyli wchodzą nieproszeni, a jeżeli nie proszeni to podejrzani. A później będą montować, przeróżne montaże będą robić. I będą zabijać ludzi, zabijają teraz ludzi słowem, zabijają ludzi obrazem, my to widzimy. To co dzieje się w Polsce to jest dramat, ale jeszcze następna sprawa. Żeby byli dziennikarze muszą być uczelnie i polecamy wam bardzo gorąco naszą uczelnię, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Już dzisiaj stojący za kamerami, nie jeden z nich to pierwszy magister z tej uczelni. Już mamy magistrów, czyli idziemy dalej. Ale jest też politologia, nie trzeba się bać politologii. Trzeba porządnych polityków w Polsce, którzy by służyli ludziom a nie byli gangsterami politycznymi. Trzeba ich przygotować, bo raz po raz widzimy gangsterstwo polityczne a nie politykę. Polityka to jest roztropna troska o dobro wspólne czyli o ojczyznę, o każdego człowieka. Polecamy wam, waszym modlitwą naszą uczelnię. Są też informatory, weźcie je dzisiaj (…)

Kochani. Wiecie o tym, że jak ten rząd zaczął rządzić to najpierw odebrał nam orkiestrę, pierwsze co zrobili to orkiestrę na rocznicę. Szkoda już nawet mówić. To nawet dzieci w przedszkolu czy tam w piaskownicy jak się obrażą to tak nie postępują (…). Komuniści rządzili i orkiestra wojskowa była na naszej rocznicy. Oni wszystko zawłaszczają. To jest dramat, niepoważni ludzie. Inne rzeczy, odebrali nam dotacje i nie własną tylko UE, przyznaną nam na uczelnię, żeby rozbudować. Ta uczelnia nie dla mnie, nie dla o. Stanisława czy o. Piotra czy któregokolwiek redemptorysty czy księdza. To dla polskiej młodzieży i oni odebrali to. Miały być autostrady, to teraz będą ścieżki zdrowia, będą ścieżki rowerowe. Bo już autostrad nawet w Polsce nie będzie, już zapowiedzieli. Bo Polska ma być trzecim światem. To jest dramat. Są na to pieniądze. Jak patrzę na stoczniowców, to jest dramat, żeby stocznię zlikwidować. No kto to widział… Widzę, że Polska jest od Mieszka I i idzie do Mieszka Pustego. Ale to zależy od was, czy wy się zorganizujecie też. Tu trzeba potężnej modlitwy bo to jest działanie złego i potrzeba absolutnie działania, pozytywnego działania. Niech się ludzie gromadzą i zdziałają wspólne dobro niech tworzą. Kochani. I następna sprawa. Geotermia. W sobotnio-niedzielnym Naszym Dzienniku czytam, że gwałtowny wzrost cen ropy i gazu ziemnego zmobilizował rząd niemiecki do stałego zwiększania inwestycji w zakresie wykorzystywania energii odnawialnej i geotermalnej. Jest to najczystsze i niewyczerpalne źródło znane już dwa tysiące lat temu w cesarstwie rzymskim i w Chinach. Niemcy postanowili do roku 2050 mieć połowę całej energii jako energia odnawialna. Połowę! W Niemczech rozwój geotermii jest silnie wspierany przez rząd w Niemczech. Niemcy mają trzy razy mniej tych zasobów niż Polska. Wszystko pisze w Naszym Dzienniku. Polska ma trzy razy więcej. Piszą 625 000PJ. Tu są profesorowie od tego, pan Kozłowski, pan Zimny. Jak coś źle mówię to niech mi podpowiedzą. Jest były minister środowiska naturalnego pan profesor Jan Szyszko i też mi podpowie najwyżej jak coś źle. Kochani 625 000 mamy tych PJ a 1PJ to jest tyle co 23 000 ton ropy czyli mamy tego niezwykle dużo. I zobaczcie. W Niemczech aktualnie kończy się budowę 8 elektrociepłowni geotermalnych i przystępuje do realizacji154 nowych inwestycji. Dla porównania w Polsce z inicjatywy rządu nie powstała żadna. Żadna jeszcze, natomiast próby stworzenia takiej siłowni ze środków prywatnych zostały przez rząd zablokowane. Od Mieszka I do Mieszka Pustego. Polska trzecim światem ma być, w Europie to widać bardzo wyraźnie.

Kochani! Czy mamy się poddać? Dostaliśmy koncesję od poprzedniego rządu na 2 lata, żeby to robić. To nie jest tylko dla studentów w Toruniu, to jest dla Polski. I Polsce chcemy pokazać to. Ma to Islandia, mają to Czechy, mają to Słowacy, mają to Włosi, mają to Niemcy, mają to przeróżni, Amerykanie. W Polsce nie może być, chociaż Polska na tym leży. To tak samo jak z kopalniami. Polska ma na ponad dwieście lat węgla przy normalnym wydobywaniu dla całej UE. 9o% wszystkich zasobów. Zalać kopalnie, rozkraść, sprzedać. Od mieszka I do Mieszka Pustego. I coraz większa bieda. Zobaczcie jaka bieda. Szpitale, renciści mówią, ze nawet na emerytury nie będzie. I co?

Ojcze Janie ja się nie zgadzam do końca z Naszym Dziennikiem, ponieważ rząd, obecny rząd próbuje zablokować geotermię w Toruniu, ale ta próba się nie powiedzie, bo my po prostu mamy tylko jedno wyjście. Zrobić to co zaplanowaliśmy.

O. Dyrektor:
Otrzymaliśmy to i robimy

O. Jan:
Geotermia w Polsce jest możliwa i my to w Toruniu pokażemy, że tak jest i tak będzie.

O. D:
I niech wszyscy później dalej robią w Polsce . Przekonajcie się.

O.J:
W jaki sposób to zrobimy, to powiemy ale na pewno nie zrobimy tego bez was tu obecnych. Koncesję dostaliśmy nie tylko od poprzedniego rządu ale konkretnie ją podpisał i uobecnił pan minister Jan Szyszko

O.D:
I pan minister powiedział nam coś wtedy, jak nam odebrali te pieniądze.

Ten rząd i oni mówią.

O.D:
A mu będziemy to robić dla Polski. Dla wszystkich Polaków i wiedzcie że my niczego nie weźmiemy. Mówią o imperiach o wszystkim, tu jest imperium, Wy jesteście imperium. Ludzkie serca ludzkie umysły. Banki nie wystarcza można mieć banki i można nie mieć ludzi. Bądźmy z dobrymi sprawami z ojczyzną. Panie ministrze dziękujemy za pierwsza cegiełkę.

Pan Minister: Ojcze Dyrektorze! Kochani Państwo to ja dziękuję za to ze jestem tutaj w tym miejscu. Dziękuję za to, że przeżywam te wspaniałe chwile, a chwile dla mnie rzeczywiście wielkie. Pierwsza rzecz w ostatnich dniach urodził mi się wnuk a druga rzecz niezwykle istotna to, co stało się przed chwila, za to ojcu Dyrektorowi dziękuje i dziękuje Państwu. Geotermia toruńska ruszy, pokażemy.

O.D:
Panie ministrze pokażemy, mam nadzieję, że poprze nas naród.

P.M:
Dziękuje bardzo. Rząd to naród i rząd musi o tym pamiętać. Szanowni Państwo jeszcze następna rzecz niezwykle ważna a mianowicie bezpieczeństwo kraju wymaga, żeby wykorzystywać własne źródło energii. Geotermia to odnawialne źródła energii do tego jesteśmy zobowiązani. I dziękuję za to, że Wy potraficie sprostać tym zadaniom. Kolejny niezwykle istotny element to polski węgiel. Nie dajmy sobie zabrać bazy bezpieczeństwa energetycznego kraju. Węgiel musi służyć temu narodowi temu bezpieczeństwu i myślę, że razem również to zrobimy. Proszę ojca o ile można to jeszcze dwa słowa podziękowania. Podziękowania Radiu Maryja i TV Trwam, za to, że jako minister środowiska mogłem mówić to, co jest prawdą, Jako minister środowiska mogłem informować tu Polaków, że Polska to kraj sukcesów a Polacy to ludzie, którzy ten sukces przekuwają w zyski i prawdę. Dziękuje wam za to bardzo. Dziękuję również za to ze mogę wykładać w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Kształcenie to podstawa tego, że ten naród będzie narodem wielkim i zachowa tożsamość kulturową.

Szczęść Boże i jeszcze raz dziękuję!

O.J:
Drodzy państwo jeszcze jedno, to ze wypowiedziana nam umowę uważamy za przestępstwo, za cos nie zgodnego z prawem i dochodzić będziemy swoich praw przed sądem. Nasi prawnicy już stosowny projekt opracowują .

O.D:
Proszę Ojca ale ojciec myśli że w tych sądach wygramy?

O.J:
Zmieniają się czasy zmieniają się ludzie trzeba po prostu mięć cierpliwość.

O.D:
Bóg zapłać! Uczelnie rozbudowujemy. Zabrał nam to rząd my zwracamy się do ludzi. Wy jesteście nasza rodziną. Bóg zapłać! Myśmy opuścili wszystko i poszli służyć Panu Bogu, Ojczyźnie, Kościołowi ludziom. Dziękujemy wam za to że chcecie żebyśmy wam służyli. Bóg zapłać!

drukuj