fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo północna będzie pod wpływem niżów znad Atlantyku i Skandynawii. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska będzie pomiędzy niżem znad Atlantyku, a wyżem z centrum nad zachodnią Rosją. Z południa nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Dziś we wschodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, od godzin południowych miejscami przelotne opady i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, tylko na Pomorzu Wschodnim i Śląsku miejscami wzrastające do dużego i tam po południu możliwe przelotne opady deszczu i burze, w których wysokość opadu nie powinna przekroczyć 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 26 st. na południowym zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej i obszarach podgórskich od 18 do 23 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę na Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Suwalszczyźnie i Mazurach oraz na wschodzie Kujaw i Ziemi Łódzkiej zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie początkowo na Pomorzu Wschodnim oraz Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 do 14 st., chłodniej w rejonach podgórskich, od 7 do 10 st. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

 

PAP

drukuj