PAP/EPA

Prognoza pogody na 21 i 22 lipca

Jak informuje IMGW, Zachodnia Europa oraz krańce północno-wschodnie będą pod wpływem wyżów. Pozostały obszar będzie pod wpływem niżów. Przeważająca część kraju będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, jedynie początkowo na krańcach wschodnich zaznaczać się będzie skraj niżu znad zachodniej Rosji. Z zachodu napływać będzie nieznacznie chłodniejsze, ale bardziej suche powietrze polarne morskie, jedynie na wschodzie utrzyma się jeszcze powietrze wilgotne, ciepłe, polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie dnia na południowym wschodzie gdzieniegdzie wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat suma opadu może sięgać 10 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. do 27 st., na Podhalu około 21 st., nad morzem około 22 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonie Karpat okresami duże i tam przejściowo możliwe słabe opady deszczu. Nad ranem lokalnie, głównie na północy kraju, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13 st. do 16 st., w kotlinach górskich około 10 st., 11 st., nad morzem 16 st., 17 st. Wiatr słaby, na zachodzie zmienny, na pozostałym obszarze północno zachodni i północny.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu w centrum, na południu i wschodzie przejściowo wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. W rejonie Karpat lokalne burze z opadami do 15 mm i możliwym gradem. Temperatura maksymalna od 24 st. na wschodzie do 28 st. na zachodzie, na Podhalu 22 st., nad morzem 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, północny.

 

PAP/RIRM

drukuj