PAP/Darek Delmanowicz

Prognoza pogody na 17 i 18 stycznia

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie kontynentu i południowo-wschodnia Europa są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem układów niżowych. Polska będzie w zasięgu układu niżowego z ośrodkami nad Danią i Estonią. Z północnego zachodu na południowy wschód będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny, za którym będzie napływało powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami niewielkie przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, Pomorzu i na obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na Podlasiu, około 5 st. w centrum do 6 st. na zachodzie i na Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny (35-50 km/h), w porywach do 70 km/h, a na wschodnim wybrzeżu do 80 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 100 km/h, a w Karpatach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, jedynie początkowo jeszcze opady deszczu ze śniegiem, a na południu również deszczu. Na Pomorzu opady śniegu lokalnie o silnym natężeniu i ograniczające widzialność poniżej 300 m, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm. Temperatura minimalna od -3 st. do 1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, południowo-zachodni, na Pomorzu i wybrzeżu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Miejscami na Pomorzu wiatr będzie powodował zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. na Podlasiu i Kaszubach, do 2 st. w głębi kraju i 3 st. na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, na wybrzeżu wschodnim w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, początkowo i wieczorem z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a nad ranem śniegu. Temperatura minimalna około 1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu i możliwa krupa śnieżna. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, wieczorem słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Okresami możliwe zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj