fot. Tomasz Strąg

Prognoza pogody na 13 i 14 lutego

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Jedynie na północnym-wschodzie, częściowo w centrum kontynentu oraz na krańcach południowo-zachodnich zaznaczać się będą układy wyżowe. Polska będzie w zasięgu słabego klina wyżu znad Rosji. Początkowo na wschodzie zaznaczać się będzie rozmywająca się strefa frontu okluzji. Nad obszarem kraju zalegać będzie chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite, a na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie, południu i w centrum, słabe opady śniegu. Rano gdzieniegdzie mgła, lokalnie ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. na wschodzie do 3 st., 4 st. na zachodzie, jedynie w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -2 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże. Na wschodzie, w centrum i na południu słabe opady śniegu. Na północy oraz zachodzie mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna przeważnie od -5 st. do -2 st., miejscami w rejonach podgórskich oraz na Pomorzu spadek temperatury do -7 st., -6 st., a w kotlinach sudeckich nawet do -9 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie na południowym wschodzie umiarkowany, północno-wschodni.

W środę na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane lub duże. Na wschodzie, w centrum i na południu opady śniegu, miejscami na południowym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Rano gdzieniegdzie mgła, lokalnie ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie do 1 st., 4 st. na pozostałym obszarze, tylko w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i południowym wschodzie okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Silne zamglenia, początkowo mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, wschodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj