Procesja wynagradzająca w Poznaniu

Dziś w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ulicami Poznania przejdzie Procesja Eucharystyczna wynagradzająca za grzechy przeciwko Bogu i Kościołowi.

O godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana sprawowana będzie uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. nastąpi przemarsz przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (transmisja w TV Trwam od godz. 19:00).

Jak mówi ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji poznańskiej – tegoroczna procesja nabiera szczególnego wymiaru.

– Modlitwa wynagradzająca za grzechy własne i za grzechy innych ludzi będzie miała szczególny charakter ze względu na odbywający się w tym roku Malta Festiwal, na którym, jak wiemy, miał być wystawiony bluźnierczy spektakl. Wielkopolanie od lat międzywojennych w miejscach publicznych zanoszą modlitwę przed Najświętsze Serce Jezusa.  Ta procesja przygotowuje także Poznań duchowo do odnowienia, postawienia na nowo pomnika ku czci Serca Jezusowego, co miejmy nadzieję wkrótce się dokona – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

Przeciwko wystawianiu pseudo-sztuki Golgota Picnic w wielu miastach kraju protestują środowiska patriotyczne i katolickie.

Dziś zaplanowano manifestacje m.in. na placu Wolności w Poznaniu oraz przed teatrem Polskim, imienia Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Wczoraj odbyły się w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Audio MP3

Pobierz

Pseudosztuka „Golgota Picnic” w reżyserii Rodrigo Garcii z Argentyny obfituje w lubieżne sceny, podczas których drwi się z męki Jezusa Chrystusa.

RIRM

drukuj