fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE

Stosunki dwustronne i kwestie europejskie w kontekście przyszłości Unii Europejskiej to tematy dzisiejszej rozmowy premier Beaty Szydło i prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera – podała kancelaria premier. Politycy spotkali się w Warszawie.

Jak podkreślono w komunikacie na stronie internetowej, szefowa polskiego rządu rozmawiała ze Steinmeierem o aktualnych polsko-niemieckich sprawach bilateralnych. „Spotkanie było także okazją do omówienia bieżących kwestii europejskich, m.in. w kontekście przyszłości Wspólnoty” – czytamy.

Według kancelarii premiera strona polska poruszyła także tematykę polityki wschodniej, relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz praw Polaków w Niemczech.

Jest to pierwsza oficjalna wizyta Steinmeiera i jego małżonki Elke Buedenbender w Polsce po jego zaprzysiężeniu w marcu tego roku na urząd prezydenta Niemiec.

Niemiecki prezydent rozmawiał dziś w Warszawie także z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowy prezydentów dotyczyły relacji polsko-niemieckich, spraw europejskich, Brexitu, rozwiązania konfliktu na Ukrainie, mniejszości polskiej w Niemczech oraz Trójkąta Weimarskiego. [czytaj więcej]

Frank-Walter Steinmeier z Andrzejem Dudą po południu wziął także udział w VIII Warszawskich Targach Książki.

PAP/RIRM

drukuj