fot. twitter.com

Premier Mateusz Morawiecki udaje się na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Dzisiaj wieczorem premier Mateusz Morawiecki udaje się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne; weźmie tam udział w kluczowych debatach dotyczących przyszłości Europy – zapowiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się w dniach 23-25 stycznia. Polskę reprezentować będą zarówno premier Mateusz Morawiecki jak i prezydent Andrzej Duda.

Podczas wizyty w Davos premier ma rozmawiać z szefami rządów i państw m.in. o przyszłości Europy.

„Premier weźmie udział w kluczowych debatach dotyczących przyszłości Europy, m.in. w nieformalnym spotkaniu liderów gospodarczych świata zatytułowanym +Okno możliwości dla Europy+” – powiedziała PAP rzeczniczka rządu. Dodała, że podczas tego spotkania zaplanowano wystąpienie Mateusza Morawieckiego w panelu zatytułowanym „Europa – między wizją a dylematami”.

Dopytywana o zaplanowane spotkania bilateralne Joanna Kopcińska odparła: „liczba zaproszeń, która wpłynęła do premiera wskazuje na bardzo wysokie zainteresowanie bezpośrednim kontaktem z premierem, zarówno szefów największych światowych koncernów, szefów instytucji międzynarodowych jak i szefów rządów”.

Rzeczniczka rządu wskazała, że podczas wizyty w Davos zaplanowano spotkanie szefa polskiego rządu m.in. z premierami Danii, Norwegii oraz Holandii.

Do szwajcarskiego kurortu pod koniec stycznia co roku zjeżdżają światowi przywódcy polityczni, prezesi największych firm i organizacji pozarządowych oraz intelektualiści. Davos to nie tylko konferencja naukowa, ale także okazja do nieformalnych rozmów światowych liderów politycznych i biznesowych. Forum obejmuje kolacje i panele dyskusyjne dotyczące globalnych trendów społecznych i gospodarczych.

PAP/RIRM

drukuj