fot. twitter.com

Prawica RP wystosowała apel ws. obywatelskiego projektu „Wolna Niedziela”

Prawica Rzeczpospolitej Polskiej wystosowała apel ws. obywatelskiego projektu „Wolna Niedziela”. Przedstawiciele partii zaapelowali do Sejmu RP o jego niezwłoczne przyjęcie, a do przywódców większości o jednoznaczne zaangażowanie w debatę publiczną na rzecz przywrócenia świątecznego charakteru niedzieli.

Wiceprezes Prawicy RP Krzysztof Kawęcki zwraca uwagę, że mamy do czynienia ze spowolnieniem prac nad ustawą o „Wolnej Niedzieli”.

Zbliża się rok od kiedy Komitet Inicjatywy Ustawodawczej złożył w Sejmie projekt obywatelski „Wolna niedziela”, podpisany przez ponad pól miliona osób i dopiero po kilku miesiącach rząd zarekomendował dalsze prace parlamentarne nad tym projektem. „Solidarność”, która była głównym projektodawcą tej inicjatywy, przyjęła uwagi rządu. Między innymi dotyczą one  rozszerzenia katalogu wyjątków od zakazu niedzielnego handlu. Niestety, mamy do czynienia ze spowalnianiem prac nad dokumentem i to jest dość niepokojące – podkreśla Krzysztof Kawęcki.

Prawica Rzeczypospolitej przypomina, że niedziela to dzień święty, a możliwość jej świętowania to jedno z zasadniczych praw rodziny i praw pracowniczych. Wskazuje, że naruszanie świątecznego charakteru niedzieli najbardziej uderza w rodzinne i osobiste prawa ponad ośmiuset tysięcy kobiet pracujących w wielkich, kierowanych w większości przez zagranicznych właścicieli, sieciach handlowych.

RIRM

drukuj