fot. facebook.com/KrakowAirport

Pracownicy portu lotniczego Kraków – Balice oferują ćwiczenia relaksacyjne przed podróżą dla swoich pasażerów

Niecodzienna akcja portu lotniczego Kraków – Balice. Pracownicy oferują bowiem swoim pasażerom ćwiczenia, które mają ich zrelaksować przed podróżą. Na razie to pilotażowy program związany z trwającymi w Małopolsce feriami zimowymi. Z czasem oferta na stałe ma zagościć na krakowskim lotnisku.

Do tej pory lotniska kojarzyły nam się tylko z jednym – z długim oczekiwaniem na lot i z dreszczykiem emocji. Pracownicy portu lotniczego Kraków – Balice postanowili to zmienić. Swoim pasażerom zaproponowali ćwiczenia, które pomogą odreagować stres, usunąć zmęczenie i wyciszyć się.

– Pasażerowie tutaj mają trochę czasu, po przejściu kontroli bezpieczeństwa, kontroli paszportowej mogą chwilę sobie usiąść i pomyśleć o tym rejsie, który ich czeka, a to zwykle wiąże się z tym, że niestety trwa to bardzo długo, bo nawet 9 godzin ma najdłuższa trasa z Krakowa do Chicago. Kręgosłup jest w tej niezbyt dobrej pozycji, czyli uciskany podczas pozycji siedzącej – wskazuje Tomasz Rakowski z krakowskiego lotniska.

Zajęcia prowadzone są w hali odlotów. Trwają 15 minut i są bezpłatne.  Ćwiczenia krążeniowo–oddechowe, które prowadzą trenerzy personalni, mają lepiej przygotować pasażerów do długiego lotu.

– Ćwiczenia, które wykonujemy tutaj na lotnisku są bardzo prostymi ćwiczeniami rozciągającymi, oddechowymi, które mają na celu przygotować nas do długich lotów, do podróżowania, zrelaksować nas – zaznacza Mateusz Barcik, trener personalny.

Akcja krakowskiego poru lotniczego spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj