fot. flickr.com

Poznań: Niemal 370 litrów krwi zebrano w ramach akcji „Policyjni KREWniacy”

Niemal 370 litrów krwi zebrano w Wielkopolsce w ramach akcji „Policyjni KREWniacy”. W tym roku zbiórka krwi dla potrzebujących przebiegała pod hasłem „100 litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego” i prowadzona była na terenie całego województwa.

„Założenie i cel tej szczytnej akcji przerósł oczekiwania. Okazało się, że policjanci, pracownicy policji, strażacy oraz osoby, które dołączyły się do zbiórek w komendach policji, zebrali łącznie blisko 370 litrów tego cennego płynu” – podkreśliła Marta Mróz z poznańskiej policji.

Jak tłumaczyła, podsumowanie akcji odbyło się w piątek. Wtedy też, po raz ostatni w tym roku, zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu.

„Od wczesnych godzin porannych do komendy policji przy ul. Szylinga w Poznaniu przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, aby przeprowadzić zbiórkę krwi. Przez cały dzień policjanci i pracownicy cywilni policji mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Tylko tego dnia 29 osób oddało krew, która trafiła do potrzebujących” – zaznaczyła Marta Mróz.

Jak dodała, w przeciągu kilku godzin 29 osób oddało 12,5 litra krwi. Wśród chętnych do pomocy znalazły się również osoby, które na co dzień nie pracują w szeregach policji.

Tegoroczna zbiórka krwi przebiegała pod hasłem „100 litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania wielkopolskiego” i prowadzona była na terenie całego województwa.

Mróz wskazała, że „Policyjni KREWniacy” już teraz zapowiadają, że zbiórki krwi będą kontynuowane, już pod nowym hasłem, także w przyszłym roku.

PAP/RIRM

drukuj