fot. Monika Bilska

Post o chlebie i wodzie w intencji Polski i Europy

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ruszyła akcja ,,Post w intencji Europy”. Uczestnicy inicjatywy powstałej przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Przez jeden wybrany dzień będą pościć o chlebie i wodzie.

Już ponad 5 tys. osób zgłosiło chęć poszczenia o chlebie i wodzie w intencji Polski i Europy, a w szczególności za zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Akcja będzie trwała 30 dni.

Rozpoczęcie inicjatywny nie oznacza, że nie można się jeszcze do niej przyłączyć. Do udziału zachęca kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Można włączyć się w każdej chwili, bo wybiera się jeden dzień spośród 30-tu, byle zdążyć przed 26 maja, kiedy wybory do PE już się odbywają. Zachęcam wszystkich, którym zależy, by Europa powróciła do chrześcijańskich korzeni. Aby Polacy dobrze wybrali, to taka modlitwa jest wskazana. Pan Jezus mówi o tym: modlitwa i post wiele spraw załatwi – podkreślił kapłan.

W niedzielę w toruńskim sanktuarium sprawowana była Msza św., podczas której osoby, które włączyły się w inicjatywę, otrzymały chleb i wodę. To symbole rozpoczęcia „Postu w intencji Europy”.

Osoby, którą wyrażą jeszcze chęć dołączenia do akcji, proszone są o zgłaszanie się do sanktuarium pod numerem: 693 168 247.

RIRM

drukuj