Pos. Sobecka pisze do KRRiT ws. dziennikarza Superstacji

Do biura poselskiego poseł Anny Sobeckiej napływają skargi w związku ze skandalicznym wystąpieniem Jakuba Wątłego, dziennikarza Superstacji, który składając życzenia noworoczne swoim odbiorcom, użył grubiańskich i pełnych nienawiści słów. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wystosowała list do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego, protestując wobec nagannej wypowiedzi.

Jakub Wątły w autorskim programie „Krzywe Zwierciadło” powiedział: „Jako że rzeźbimy w przestrzeni publicznej zwanej polityką, wypada Państwu życzyć, żeby banda tych pi******nych zj***w, w du*ę jeb***ch skur*****ów, wreszcie się od was odjeb**a raz na zawsze, bo, ku**a, przyjdziemy i skopiemy wam du*y”.

„Jako Poseł na Sejm RP, członek Rady Programowej TVP oraz członek Komisji Kultury i Środków Przekazu stanowczo protestuję wobec tej skandalicznej wypowiedzi, przekraczającej wszelkie dopuszczalne granice wyrażania poglądów” – napisała poseł Anna Sobecka.

W mediach społecznościowych pojawia się wiele głosów potępiających wypowiedź dziennikarza Superstacji, w których internauci domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec jego zachowania.

Warto dodać, że nie jest to pierwsze skandaliczne zachowanie Jakuba Wątłego. W ubiegłym roku podczas swojego programu „Krzywe Zwierciadło” nazwał dziennikarzy TVP „brudnymi, śmierdzącymi gnidami”.

Poniżej zamieszczamy pełną treść listu poseł Anny Sobeckiej.

RIRM

drukuj