fot. Paweł Skraba

Ponad 150 dzieci na spotkaniu z Otylią Jędrzejczak

Ponad 150 dzieci z jedenastu szkół podstawowych wzięło udział w zajęciach Mini Otylia Swim Tour, które odbyły się w środę na warszawskim Targówku. Mistrzyni olimpijska z Aten i sześciu współpracujących z nią trenerów doskonaliło umiejętności młodych pływaków.


W zajęciach brały udział młodsze dzieci, niż podczas naszych tradycyjnych Otylia Swim Tour, więc przygotowaliśmy dla nich ćwiczenia wyłącznie na basenie. Było krócej, ale bardzo intensywnie i jestem przekonana, że dzieciaki wychodziły bardzo zadowolone – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia odbyły się w kompleksie basenowym „Polonez”.

Pływanie jest piękną dyscypliną sportu. Mam nadzieję, że może to dopiero pierwsze wasze takie zajęcia, ale nie ostatnie. Wykorzystajcie je jak najmocniej i pamiętajcie, że warto odejść od komputerów, bo sport jest piękny – mówił otwierając imprezę zastępca burmistrza dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy Paweł Michalec.

Otylia jest wielkim sportowcem, mistrzynią, która w pływaniu osiągnęła wszystko. Jest tez sześciokrotną zwyciężczynią plebiscytu na sportowca Warszawy, wiec naprawdę podczas tej lekcji dzieci mogły uczyć się od najlepszych – powiedział Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Uczestnicy Mini Otylia Swim Tour na warszawskim Targówku, podobnie jak wszyscy uczestnicy pozostałych projektów realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak, otrzymali atrakcyjne pakiety przygotowane przy współpracy z partnerami Fundacji, m.in. BelVita.

Hasłem przewodnim naszej fundacji jest „Zostań Mistrzem Życia” i w naszych projektach staramy się to jak najmocniej zakorzenić w umysłach dzieciaków. Droga do mistrzostwa w życiu wiedzie właśnie poprzez sport, który uczy determinacji, konsekwencji i wielu innych cech niezbędnych w życiu – dodała Jędrzejczak.

17 listopada w Toruniu Fundacja Otylii Jędrzejczak organizuje całodniowy Otylia Swim Tour dla blisko 150 dzieci. Będzie to ostatnia tegoroczna odsłona tego projektu.

Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/Sport.RIRM

drukuj