fot. flickr.com

Polska pod wpływem wyżu znad Europy Zachodniej

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrami nad Danią i Alpami, jedynie północne obszary Wysp Brytyjskich oraz Skandynawia znajdą się w zasięgu niżów znad Atlantyku. Z niżami związane będą przemieszczające się z zachodu na wschód układy frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu znad Europy Zachodniej. Przez kraj przemieszczać będzie się ciepły front atmosferyczny. Nad zachodnią część kraju napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach zachodnich możliwe rozpogodzenia. Miejscami, z wyjątkiem zachodniej części kraju, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. do 24 st., cieplej na zachodzie od 25 st. do 28 st. W kotlinach karpackich około 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę w pasie od Pomorza, przez Ziemię Łódzką, aż po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie zachmurzenie przeważnie duże i tam słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na południu i południowym wschodzie, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., chłodniej na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich od 11 st. do 13 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-zachodniego.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie kraju małe. W centrum i na wschodzie, miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20-23 st. na południowym wschodzie i wybrzeżu do 28-30 st. na zachodzie kraju. W kotlinach karpackich temperatura maksymalna około 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko początkowo północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj