fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Lewicowo-liberalne media chcą zderzyć oszczędnościową politykę premiera z jego rzekomo ukrywanymi majątkami

Artykuł jednego z lewicowo-liberalnych tygodników jest wycelowany w to, ażeby zderzyć oszczędnościową politykę premiera z jego rzekomo ukrywanymi majątkami – akcentował prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja odnosząc się do ataku tygodnika Tomasza Lisa na Prezesa Rady Ministrów.  

Prof. Mieczysław Ryba powiedział, że gdy Mateusz Morawiecki wchodził do polityki, już wtedy mówiło się o jego ogromnym majątku.

– Tak się zarabia w systemie bankowym, zwłaszcza prywatnym. Nawet dziwiono mu się, że poszedł do polityki i zarabia wielokrotnie mniej. Na bazie tego na pewno jego majątek jest duży, natomiast „Newsweek” i sam Tomasz Lis szuka elementu, który byłby kompromitujący, zwłaszcza, że polityka oszczędnościowa w rządzie Mateusza Morawieckiego przynosi ogromne efekty – likwidacja dziury VAT-owskiej czy teraz uszczuplenie ilości ministrów, oszczędności w wydatkach rządowych. Dzisiaj to ma być ogłoszone i przypuszczam, że artykuł jest wycelowany w to, ażeby zderzyć oszczędnościową politykę premiera z jego rzekomo ukrywanymi majątkami – wskazał politolog.

Mieczysław Ryba zwrócił uwagę, że tygodnik prowadzi regularna grę polityczną.

– Pewne tematy są podnoszone w momentach, które z ich punktu widzenia mogą przynieść korzyść polityczną czy obniżenie wizerunku rządu i samego premiera. Do takich rewelacji należy podchodzić z dystansem i spokojem – dodał rozmówca Radia Maryja.

RIRM

drukuj