fot. flickr

Prognoza pogody na 22 i 23 czerwca

Jak informuje IMGW, nad zachodnią Europą będzie dominował wyż. Kolejny, słabszy, wyż będzie znajdował się nad Kaukazem. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką oraz w rejonie Korsyki i Morza Czarnego. Polska będzie w obszarze klina wyżu znad zachodniej Europy, jednak w środkowej troposferze zaznaczy się zatoka niżu znad Bałtyku Północnego. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie będzie wzrastać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami, głównie na zachodzie i północy, burze. Znaczne ochłodzenie. Temperatura maksymalna od 16 st. do 19 st., chłodniej w kotlinach górskich: 15 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, miejscami w zachodniej połowie kraju dość silny i w porywach do 65 km/h, zachodni. Także w czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Na wybrzeżu i Pomorzu możliwe burze. Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st., cieplej nad morzem: około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie na północnym wschodzie i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st., chłodniej w kotlinach górskich: od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, porywisty, zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj