fot. sxc.hu

Prezes ZUS: Nie ma problemów z wystawianiem e-zwolnień

W godzinach porannych ze względu na większą intensywność wystawiania e-zwolnień występowały spowolnienia systemu. Trwało to krótko, w tej chwili wszystko jest bez problemu rejestrowane – powiedziała w poniedziałek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Od 1 grudnia w całej Polsce lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe są wykorzystywane wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.

W poniedziałek rano media donosiły o przeciążeniu platformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i problemach związanych z wystawianiem e-zwolnień. Takie utrudnienia miały dotknąć około 3 proc. lekarzy w całej Polsce.

Prezes ZUS na po południowej konferencji prasowej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA wyjaśniła, że problemy były związane z większą intensywnością wystawiania e-zwolnień, co powodowało spowolnienie systemu.

„Trwało to krótko, wyciągamy z tego wnioski. W tej chwili bez problemu wszystko jest przyjmowane i rejestrowane w naszym systemie” – zapewniła Uścińska.

PAP/RIRM

drukuj