fot. twitter.com

M. Dworczyk: Stanowczo dementuję doniesienia portalu wyborcza.pl

Stanowczo dementuję, jakoby pismo spółki GetBack o treści zamieszczonej na portalu wyborcza.pl wpłynęło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – oświadczył w czwartek w komunikacie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

„Gazeta Wyborcza” opublikowała w czwartek rzekomo fragmenty listu, który prezes GetBack Konrad Kąkolewski miał napisać do premiera Mateusza Morawieckiego. Czytamy w nim, że GetBack jest „zapleczem obozu wolnościowego” poprzez sponsorowanie określonych mediów, a kłopoty spółki mogą być „spiskiem” przeciwko władzy. Kąkolewski domaga się w nim również dofinansowania GetBacku przez państwo. Skan listu został zamieszczony na portalu wyborcza.pl.

„W nawiązaniu do dokumentu stanowiącego załącznik do artykułu W. Czuchnowskiego i M. Kolińskiej-Dąbrowskiej pt. +Mamy tajny list do premiera Morawieckiego: GetBack domagał się dofinansowania przez państwo+, zamieszczonego dzisiaj na portalu wyborcza.pl, stanowczo dementuję, jakoby pismo o tej treści wpłynęło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” – napisał Michał Dworczyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii.

 

Dodał jednocześnie, że w trosce o „transparentność życia publicznego i w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami” przekazuje do publicznej wiadomości kopie wszystkich trzech pism skierowanych przez spółkę GetBack S.A. oraz Kąkolewskiego do Prezesa Rady Ministrów, które wpłynęły do Kancelarii. Jak wskazał, są to pisma, które wpłynęły w dniach: 13 kwietnia, 18 kwietnia oraz 8 maja 2018 r.

Na stronie KPRM zamieszczono też kopie pism, które zostały wystosowane przez Kancelarię „do właściwych organów państwa w reakcji na otrzymaną korespondencję”. Pisma te przekazano odpowiednio 19 kwietnia, 20 kwietnia i 14 maja do koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, prokuratora krajowego Romana Święczkowskiego oraz przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego.

PAP/RIRM

drukuj