fot. opendoors.pl

Kraków: dziś akcja Flash mob w obronie prześladowanych chrześcijan

W Krakowie odbędzie się dziś akcja Flash mob. Wydarzenie organizowane jest przy okazji zakończonego wczoraj w tym mieście III Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan.

Uczestnicy akcji chcą być głosem tych, o których świat zapomniał. Celem akcji jest również informowanie przechodniów krakowskiego rynku o tym, jak pomagać prześladowanym chrześcijanom.

Akcja rozpocznie się o godzinie 14.00 – informuje Aleksandra Mętel z krakowskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Tuż po wybrzmieniu hejnału krakowskiego na Rynek Główny w Krakowie wkroczy grupa osób ubranych w pomarańczowe kombinezony, po czym na dźwięk syreny uklęknie ze skrzyżowanymi z tyłu rękami. Będzie to nasz wyraz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Po akcji rozdawane będą ulotki informacyjne – mówi Aleksandra Miętel.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie stara się zapewnić wsparcie materialne i duszpasterskie chrześcijanom prześladowanym na tle religijnym lub politycznym. Pomoc kierowana jest także do uchodźców, ofiar wojen i klęsk żywiołowych.

RIRM

drukuj